MENU

      Kirksville wrestling results at Harrisonville



      Harrisonville Christmas Tournament Results for Kirksville

      106 - Hayden Hamlin (12-2) placed 8th and scored 50.00 team points.

      Round 1 - Hayden Hamlin (Kirksville) 12-2 received a bye () (Bye)

      Round 2 - Hayden Hamlin (Kirksville) 12-2 won by fall over Tommy Weeks (Adrian) 6-12 (Fall 0:59)

      Round 3 - Hayden Hamlin (Kirksville) 12-2 received a bye () (Bye)

      Round 4 - Hayden Hamlin (Kirksville) 12-2 won by decision over Christian Ritter (St Joseph Benton) 10-9 (Dec 10-3)

      Round 5 - Austin Schaub (Harrisonville) 16-0 won by decision over Hayden Hamlin (Kirksville) 12-2 (Dec 7-0)


      113 - Kaleb Cox (9-5) placed 8th and scored 52.00 team points.

      Round 1 - Dakota Miller (Odessa) 16-0 won by tech fall over Kaleb Cox (Kirksville) 9-5 (TF-1.5 2:22 (17-1))

      Round 2 - Kaleb Cox (Kirksville) 9-5 received a bye () (Bye)

      Round 3 - Kaleb Cox (Kirksville) 9-5 won by fall over Tanner Pitts (Adrian) 3-15 (Fall 0:47)

      Round 4 - Kaleb Cox (Kirksville) 9-5 won by fall over Chase Foreman (Cameron) 8-2 (Fall 0:46)

      Round 5 - Kaleb Cox (Kirksville) 9-5 won by fall over Parker Evans (Pleasant Hill) 6-10 (Fall 1:25)


      120 - Allen George (8-6) placed 16th and scored 25.00 team points.

      Round 1 - Allen George (Kirksville) 8-6 received a bye () (Bye)

      Round 2 - Gabe Cowan (Logan Rogersville) 10-1 won by tech fall over Allen George (Kirksville) 8-6 (TF-1.5 4:44 (18-3))

      Round 3 - DeAndre` White (KC Center) 12-1 won by major decision over Allen George (Kirksville) 8-6 (MD 15-4)

      Round 4 - Allen George (Kirksville) 8-6 received a bye () (Bye)

      Round 5 - Colton Shrewsbury (Nevada) 11-10 won by decision over Allen George (Kirksville) 8-6 (Dec 7-5)


      126 - Ethan Rentschler (12-2) placed 8th and scored 51.50 team points.

      Round 1 - Ethan Rentschler (Kirksville) 12-2 received a bye () (Bye)

      Round 2 - Ethan Rentschler (Kirksville) 12-2 won by fall over Javier Gentry (McCluer South Berkely) 2-7 (Fall 0:28)

      Round 3 - Ethan Rentschler (Kirksville) 12-2 won by tech fall over Justin Puckett (Clinton) 3-2 (TF-1.5 5:02 (20-3))

      Round 4 - Ethan Rentschler (Kirksville) 12-2 won by fall over Cameron Diaz (Nevada) 5-5 (Fall 0:55)

      Round 5 - Mavrick Alexander (Grain Valley) 14-0 won in sudden victory - 1 over Ethan Rentschler (Kirksville) 12-2 (SV-1 2-0)


      132 - Tanner Sparks (13-1) placed 8th and scored 54.00 team points.

      Round 1 - Tanner Sparks (Kirksville) 13-1 won by decision over Jesse Rhoades (Seneca) 10-2 (Dec 6-2)

      Round 2 - Tanner Sparks (Kirksville) 13-1 received a bye () (Bye)

      Round 3 - Tanner Sparks (Kirksville) 13-1 won by fall over Dominick Howard (Webb City) 7-4 (Fall 4:31)

      Round 4 - Tanner Sparks (Kirksville) 13-1 won by forfeit over Taylor Airrington (Odessa) 8-5 (For.)

      Round 5 - Tanner Sparks (Kirksville) 13-1 won by fall over Sam Bayless (Clinton) 14-10 (Fall 1:56)


      138 - Branden Beeler (9-5) placed 16th and scored 29.00 team points.

      Round 1 - Branden Beeler (Kirksville) 9-5 won by fall over Luke Drenon (Odessa) 8-9 (Fall 5:20)

      Round 2 - Branden Beeler (Kirksville) 9-5 won by fall over Thomas Nielsen (Smithville) 2-13 (Fall 2:56)

      Round 3 - Ethen Carlberg (Logan Rogersville) 10-1 won by decision over Branden Beeler (Kirksville) 9-5 (Dec 5-4)

      Round 4 - Trevor Waldner (Dexter) 7-0 won by decision over Branden Beeler (Kirksville) 9-5 (Dec 4-0)

      Round 5 - Branden Beeler (Kirksville) 9-5 received a bye () (Bye)


      145 - John Giovannini (4-11) placed 20th and scored 14.00 team points.

      Round 1 - Johnathon Ireland (Nevada) 15-6 won by fall over John Giovannini (Kirksville) 4-11 (Fall 0:38)

      Round 2 - Jayde Moran (Mexico) 4-1 won by fall over John Giovannini (Kirksville) 4-11 (Fall 0:40)

      Round 3 - Grant Taylor (Clinton) 23-0 won by fall over John Giovannini (Kirksville) 4-11 (Fall 2:36)

      Round 4 - Haydn Dawson (St Joseph Benton) 7-11 won by fall over John Giovannini (Kirksville) 4-11 (Fall 0:27)

      Round 5 - John Giovannini (Kirksville) 4-11 received a bye () (Bye)

      Cons. Quarter - John Giovannini (Kirksville) 4-11 received a bye () (Bye)


      152 - Marshall Cook (12-2) placed 8th and scored 53.00 team points.

      Round 1 - Marshall Cook (Kirksville) 12-2 received a bye () (Bye)

      Round 2 - Marshall Cook (Kirksville) 12-2 won by decision over Chase Brumback (Raymore Peculiar) 7-5 (Dec 8-1)

      Round 3 - Marshall Cook (Kirksville) 12-2 received a bye () (Bye)

      Round 4 - Marshall Cook (Kirksville) 12-2 won by fall over JW Turner (Mexico) 5-7 (Fall 3:50)

      Round 5 - Marshall Cook (Kirksville) 12-2 won by major decision over Ethan Stevens (Dexter) 5-2 (MD 10-2)


      160 - Tre Stewart (8-6) placed 16th and scored 25.00 team points.

      Round 1 - Jacob Schimmels (Deer Creek) 9-6 won by decision over Tre Stewart (Kirksville) 8-6 (Dec 7-2)

      Round 2 - Jacob Paddock (Raymore Peculiar) 10-4 won by fall over Tre Stewart (Kirksville) 8-6 (Fall 3:20)

      Round 3 - Marshall Colson (Cameron) 10-0 won by fall over Tre Stewart (Kirksville) 8-6 (Fall 0:31)

      Round 4 - Tre Stewart (Kirksville) 8-6 won by fall over Chance Huff (Clinton) 9-13 (Fall 3:10)

      Round 5 - Tre Stewart (Kirksville) 8-6 won by fall over Lance Hymer (Seneca) 0-5 (Fall 1:33)


      170 - Wyatt Giffel (2-4) placed 16th and scored 24.00 team points.

      Round 1 - Anthony Franco (Nevada) 12-7 won by fall over Wyatt Giffel (Kirksville) 2-4 (Fall 1:12)

      Round 2 - Tyler McNutt (St Joseph Benton) 19-0 won by fall over Wyatt Giffel (Kirksville) 2-4 (Fall 0:22)

      Round 3 - Wyatt Giffel (Kirksville) 2-4 received a bye () (Bye)

      Round 4 - Tim Bowers (Webb City) 5-2 won by fall over Wyatt Giffel (Kirksville) 2-4 (Fall 0:46)

      Round 5 - Wyatt Giffel (Kirksville) 2-4 won by major decision over Ronald Caswell (Pleasant Hill) 7-9 (MD 9-0)


      182 - Kylan Easley (14-0) placed 8th and scored 56.00 team points.

      Round 1 - Kylan Easley (Kirksville) 14-0 won by fall over Jesse Graham (Adrian) 2-15 (Fall 0:42)

      Round 2 - Kylan Easley (Kirksville) 14-0 received a bye () (Bye)

      Round 3 - Kylan Easley (Kirksville) 14-0 won by fall over Dakota Cornelius (Raymore Peculiar) 10-5 (Fall 1:45)

      Round 4 - Kylan Easley (Kirksville) 14-0 received a bye () (Bye)

      Round 5 - Kylan Easley (Kirksville) 14-0 won by fall over Scott Rusmisel-Swink (Nevada) 13-6 (Fall 1:15)


      195 - Makenna Cook (14-0) placed 8th and scored 56.00 team points.

      Round 1 - Makenna Cook (Kirksville) 14-0 won by fall over Jacob Johnson (Nevada) 11-9 (Fall 2:58)

      Round 2 - Makenna Cook (Kirksville) 14-0 won by fall over Trey Langdon (Clinton) 2-3 (Fall 0:28)

      Round 3 - Makenna Cook (Kirksville) 14-0 won by fall over Trevor Sanders (Adrian) 5-13 (Fall 1:50)

      Round 4 - Makenna Cook (Kirksville) 14-0 received a bye () (Bye)

      Round 5 - Makenna Cook (Kirksville) 14-0 won by fall over Eli Hooks (Deer Creek) 12-2 (Fall 2:24)


      220 - Kade Proctor (14-0) placed 8th and scored 56.00 team points.

      Round 1 - Kade Proctor (Kirksville) 14-0 won by fall over DJ Brown (Smithville) 3-2 (Fall 1:23)

      Round 2 - Kade Proctor (Kirksville) 14-0 received a bye () (Bye)

      Round 3 - Kade Proctor (Kirksville) 14-0 won by fall over Jared Deal (Dexter) 3-4 (Fall 0:11)

      Round 4 - Kade Proctor (Kirksville) 14-0 won by fall over Chance Lewis (Odessa) 3-7 (Fall 0:09)

      Round 5 - Kade Proctor (Kirksville) 14-0 won by fall over Jacob Negre (Monett) 7-1 (Fall 0:15)


      285 - Austin Dovin (13-1) placed 8th and scored 56.00 team points.

      Round 1 - Austin Dovin (Kirksville) 13-1 received a bye () (Bye)

      Round 2 - Austin Dovin (Kirksville) 13-1 won by fall over Dakota Schick (Seneca) 2-4 (Fall 1:33)

      Round 3 - Austin Dovin (Kirksville) 13-1 won by fall over Robert Jones (KC Center) 10-5 (Fall 1:44)

      Round 4 - Austin Dovin (Kirksville) 13-1 won by fall over John Lummis (Mexico) 6-6 (Fall 1:52)

      Round 5 - Austin Dovin (Kirksville) 13-1 won by forfeit over Tony Carranco (Webb City) 8-2 (For.)
      component-story-more_media_horiz-v1-01
      FOLLOW US ON TWITTER